کلینیک دکتر حسینی / بخش زیبایی / طراحی لبخند موقت

طراحی لبخند موقت


1400/11/11
0 دیدگاه

هر آنچه که باید درباره طراحی لبخند موقت  بدانیم

یک لبخند زیبا که در آن دندان‌های سفید و منظم شخص مشخص می‌‌شوند، تاثیر و جلوه ویژه‌ای بر آراستگی و زیبایی شخص دارد. اگر دقت داشته باشید‌، افرادی که دندان‌های نامنظی دارند، در اکثر مواقع از لبخند زدن و خندیدن پرهیز می‌کند. امروزه مشکلاتی که موجب می‌شوند افراد امکان داشتن لبخند زیرا را نداشته باشند‌، از بین رفته است. با طراحی لبخند موقت همه افراد می‌توانند لبخندی زیبا به لب داشته باشند.

ما امروز در این مقاله برایتان درباره طرح لبخند موقت خواهیم گفت. اگر شما نیز جزء آن دسته از افرادی هستید که لبخند خود را دوست نداشته و سعی در پنهان‌سازی دندان‌های خود دارند، همراه ما  باشید تا با راهکار زیباسازی دندان‌های خود آشنا شوید.

طراحی لبخند موقت چیست؟

طرح لبخند موقت یا  طراحی لبخند آزمایشی یکی از رایج‌ترین شیوه‌های استاندارد سازی دندان‌ها است که شکل ظاهری دندان‌های  فرد را به حالت استاندارد و نرمال نزدیک و شبیه می‌کند. در این روش از طراحی لبخند موقت دندان‌‌هایی که دچار پوسیدگی شده و یا فاصله‌های کوچک و بزرگی میان آن‌ها وجود داشته باشند، اصلاح می‌شوند. از جمله مواردی که در طراحی لبخند به صورت موقت  می‌توان آن‌ها را رفع و ترمیم کرد، می‌توانیم‌ به موارد زیر اشاره داشته باشیم:

 • تغییر رنگ دندان‌ها
 • گوشه‌سازی برای دندان‌ها
 • از بین بردن فاصله‌های کوچک و بزرگ میان دندان‌ها
 • رفع پوسیدگی دندان
 • از بین بردن لکه‌های ناخوشایند به روی دندان‌
 • رفع مشکلات مربوط به دندان پیچ خورده
 • ایجاد تغییراتی در فرم لثه

آشنایی با کامپوزیت و موکاپ

زمانی که به دندانپزشک متخصص مراجعه می‌کنید، پس از عکسبرداری از دندان‌های شما و درست بعد از مدل‌سازی به واسطه مواد کامپوزیتی و قرار دادن آن‌ها به روی دندان‌هایتان حالت اولیه لبخند شما را بهبود می‌بخشند و اصطلاحاً گفته می‌شود که لبخند شما به صورت موقت و آزمایشی ترمیم یافته است.

زمانی که دندانپزشک متخصص از کامپوزیت و مکاپ برای آراستگی و طراحی لبخند موقت استفاده می‌کند، دندان‌ها و لبخند شما زیبایی خاص خود را به دست آورده و شما نیز از فواید کامپوزیت موقت بهرمند می‌شوید. در ادامه مهم‌ترین فواید کامپوزیت را برایتان شرح می‌دهیم.

بررسی مهم‌ترین مزایای کامپوزیت

افرادی که برای داشتن خط لبخند زیبا به  کلینیک‌های دندانپزشکی مراجعه کرده و قصد دریافت خدمات طراحی لبخند دیجیتال را دارند، در اکثر مواقع به واسطه کامپوزیت موقت مشکل‌شان حل می‌شود. موارد زیر نیز از جمله مهم‌ترین فواید این روش درمانی و زیبایی هستند، این موارد عبارت‌اند از:

 • کامپوزیت موقت موجب می‌شود که نتیجه نهایی کار شباهت بسیار زیادی به مدل شبیه‌سازی شده داشته باشد.
 • کامپوزیت موقت به صورت دائم نبوده و چنانچه از مدل و حالت دندان‌های خود پس از مدتی خسته شده و خوشتان نیامد، قادر به تغییر آن خواهید بود.
 • در این رکششخص دندتنپزشک می‌تواند خواسته بیمار را ارزیابی کرده و مطابق سلیقه و علاقه شخص برای کامپوزیت موقت دندان‌ها اقدام کند.
 • زمانی که برای کامپوزیت دندان اقدام میکنید اعتماد میان پزشک و بیمار به شدت معطوف بوده و بیمار از این نظر می‌تواند به عملکرد دندانپزشکی اعتماد و اطمینان کامل داشته باشد.

رفع مشکل شکستگی دندان‌ها در طرح لبخند موقت

بررسی نحوه انجام موکاپ یا کامپوزیت موقت

نحوه انجام طراحی لبخند به صورت موقت به واسطه موکاپ یا کامپوزیت به این صورت است که شخص مراجعه کننده به کلینیک دندانپزشکی رفته و پس از ثبت تصاویر مورد نیاز دندانپزشک  طراحی اولیه لبخند و فرم آن را در نظر گرفته و سپس به واسطه تکنیک‌های خاص دندانپزشکی برای فرم دهی آن‌ها اقدام می‌کند. معمولا در این مرحله از بیمار درباره شیوه طراحی لبخند موقت و مدل آن سوال می‌شود و اگر مدل خاصی مد نظر شخص بیمار بود از آن در طراحی استفاده می‌کنند. در ادامه خواهیم گفت که برای اصلاح لبخند موقت از چه ابزارهایی استفاده می‌شود.

طراحی لبخند موقت به وسیله چه مواردی انجام می‌شود؟

لازم به ذکر است به کلیه سطوحی که روی دندان قرار گرفته و به هنگام صحبت کردن و خندیدن دیده می‌شوند،  ونیر یا لمینت می‌‌گویند که معمولاً از این دو لغت برای موارد مشابه هم استفاده می‌کنند. موادی که برای انجام ونیر یا لمینت مورد استفاده قرار می‌گیرند معمولاً به صورت سرامیک یا کامپوزیت هستند و اصطلاح تخصصی آن‌ها در دندانپزشکی لمینت کامپوزیتی یا کامپوزیت ونیر و یا سرامیکی است.

انتخاب روش‌های نامبرده به عهده دندانپزشک متخصص بوده و پزشک با توجه به تجربیات و دانشی که در این زمینه دارد تصمیم به انتخاب یکی از روش‌های گفته شده گرفته و به بهترین شکل ممکن برای شما طراحی لبخند موقت انجام می‌دهد. به عنوان مثال افرادی که دندان‌های بد رنگ و نافرمی دارند،  بهترین روش درمان برای آن‌ها استفاده از ونیر کامپوزیت است. در ادامه برای آشنایی بیشتر برایتان درباره روش ونیر کامپوزیت خواهیم گفت.

 

استفاده ار کامپوزیت برای طراحی لبخند موقت

شیوه انجام ونیر کامپوزیت

نحوه انجام ونیر کامپوزیت به این صورت است که دندان پزشک متخصص مواد کامپوزیتی را مستقیم به روی دندان قرار می‌دهد و سپس به واسطه نور دستگاه لایت کیور آن را تثبیت می‌کند. لمینت سرامیکی نیز به این صورت است که پس از تراش و قالب گیری دندان به واسطه دندانپزشک،  لمینت که به صورت لایه نازک  از جنس پرسلن یا چینی و سرامیک است در لابراتوار ساخته و سپس بر روی دندان‌های شخص چسبیده می‌شوند.

لمینت‌های کامپوزیتی نیاز به قالب‌گیری و لابراتوار ندارند و حتی در برخی موارد نیاز به تراش هم ندارند و فقط به واسطه دکتر دندانپزشک روی سطح مینای دندان قرار می‌گیرند.

اگر مینای دندان شخص دچار ساییدگی،  شکستگی،  لب پریدگی،  ترک‌های ریز و یا تحلیل شده باشد لامینیت کامپوزیتی نه تنها هیچ آسیب و ضرری به مینای دندان نمی‌زند بلکه به عنوان محافظ و پوشاننده روی مینای دندان نیز عمل می‌نماید.

البته لازم به ذکر است که کامپوزیت موقت در همه موارد امکان‌پذیر نیست اگر دندان شما از قبل تراش خورده و اصلاح شده باشد برای طراحی لبخند به شکل موقت به هیچ عنوان نمی‌توانید از کامپوزیت استفاده کنید و بهتر است که در طراحی لبخند موقت خود از پزشک متخصص کمک بگیرید در ادامه برایتان خواهیم گفت که قبل و بعد از درمان لمینت دندان باید به چه نکاتی توجه داشته باشید.

نکته‌های مهم برای قبل و بعد از درمان لمینت دندان

چنانچه قصد طراحی لبخند موقت داشته و می‌خواهید از لمینت دندان استفاده کنید، لازم و ضروری است که به موارد زیر نهایت دقت را داشته باشیم:

 • در وهله اول لازم است که بهداشت دهان توجه ویژه‌ای داشته باشید. به عنوان مثال اگر قرار است دندان‌های خود را لمینت کنید، باید ابتدا همه آن‌ها را از هر نوع جرم، پلاک،  بیماری‌های لثه و یا مشکلات پایه‌ای دیگر بررسی کرده و اگر مشکلات نامبرده وجود داشته باشند آن‌ها را برطرف کنید.
 • بهتر است که قبل از اقدام برای درمان اصلاح طرح لبخند به واسطه دندانپزشک خود از فرم نهایی لبخند آگاهی یافته و در صورتی که رنگ و فرم آن‌ها مورد تایید شما بود سپس عملیات درمانی اجرایی شوند.
 • پس از اینکه لمینت دندان انجام دادید لازم و ضروری است که از مصرف دهانشویه‌هایی که حاوی فلوراید هستند پرهیز کنید و از دهان شویه‌ای که پزشک متخصص برای شما تجویز می‌کند استفاده نمایید.
 • پس از انجام لمینت و طراحی لبخند موقت از گاز زدن خوراکی‌های سفت و شکستن تخمه پرهیز کرده و همچنین از خوردن نوشابه و مصرف سیگار و سایر دخانیات بهتر است که دوری کنید.

طراحی لبخند هالیوودی و زیبا

طراحی لبخند موقت مناسب چه افرادی است؟

کلیه کسانی که تمایل دارند جوان‌تر به نظر برسند، می‌توانند برای داشتن لبخندی زیبا اقدام کرده و از خدمات طراحی لبخند به صورت موقت استفاده کنند. معمولا افرادی که دارای دندان‌های نامنظمی بوده و اعتماد به نفس کافی برای صحبت کردن و خندیدن ندارند،  جزء افراد متقاضی برای دریافت خدمات طرح موقت لبخند هستند.

اگر جزء افرادی هستید که به ظاهر و سلامت دندان‌های خود اهمیت می‌دهید این روش درمانی برایتان مناسب است. طراحی لبخند به حفظ زیبایی دندان‌های  شما کمک می‌کند، اگر به دنبال موارد نامبرده هستید می‌توانید برای دریافت خدمات طراحی لبخند اقدام کنید.

جمع بندی و سخن پایانی

در این مقاله برای افرادی که از نامتقارن بودن دندان‌های خود و بد رنگ بودن آن‌ها خسته شده و به دنبال درمان موارد مشابه هستند از طراحی لبخند موقت گفتیم. اگر شما نیز جزء این دسته از افراد باشید، حال با آگاهی کامل می‌‌توانید برای دریافت خدمات طرح لبخند موقت اقدام کرده و همواره لبخندی زیبا و ملیح بر لب داشته باشید.


نوشته های مرتبط

نظرات کاربران


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *