متخصص لثه شهرک غرب

زمانی که افراد دچار دندان درد و مشکلاتی از این قبیل می‌شوند، معمولاً به کلینیک‌های دندانپزشکی مراجعه می‌کنند و به جرئت می‌توانیم بگوییم که اکثر مراجعه‌کنندگان کلینیک دندانپزشکی شهرک غرب برای پر کردن دندان، جرم گیری، رادیوگرافی و موارد مشابه مراجعه دارند و افراد توجه چندانی به متخصص لثه ندارد.

ما در این مقاله از وب‌سایت کلینیک دندانپزشکی دکتر محسن حسینی به شرح مفصل برایتان درباره متخصص لثه خواهیم گفت و اطلاعات مفیدی درباره مراجعه به متخصص لثه شهرک غرب در اختیارتان  می‌گذاریم. توصیه می‌کنیم مطالعه این مقاله را از دست نداده و همراه ما باشید.

دکتر محسن حسینی

متخصص بخش زیبایی

متخصص لثه کیست؟

متخصص لثه یا پریودنتیست به متخصص بیماری‌های مرتبط با لثه گفته می‌شود و شخصی است که مهارت کافی برای جراحی لثه و قدرت تشخیص بیماری‌های مربوط به لثه را دارد. داندانپزشک‌های عمومی غالباً از طریق جرم گیری دندان، روت پیلینگ، اسکیلینگ و درمان‌های دارویی می‌توانند برای بهبود بیماری لثه اقدام نمایند.

توجه داشته باشید که دندانپزشک عمومی قادر به انجام جراحی‌های تخصصی لثه و تجویز دارو و درمان دقیق نیست و ازاین‌جهت مراجعه به متخصص لثه ضرورت ویژه‌ای دارد. چنانچه نیازمند درمان پیشرفته برای بیماری‌های مربوط به لثه هستید و ساکن غرب تهران هستید، حتماً به متخصص لثه در شهرک غرب تهران مراجعه نمایید.

حوزه تمرکز متخصص لثه به روی بافت نرم و استخوان‌های لثه است و اکثر مواقع با خونریزی‌های لثه، تورم لثه و دندان‌های لق شده سروکار دارند. لازم به ذکر است که افراد مبتلا به بیماری‌های دیابت، بیماری قلبی و حتی زنان باردار بهتر است که به‌صورت دوره‌ای به متخصص لثه مراجعه کنند.

توجه داشته باشید که متخصص لثه و پریودنتیست در زمینه زیبایی لثه نیز فعالیت می‌کند و اگر نیازمند طراحی لبخند زیبا و یا افزایش تاج و مینای دندان باشید نیز می‌توانید به مرکز و کلینیک متخصص لثه شهرک غرب مراجعه نمایید. 

بررسی ضرورت مراجعه به پزشک متخصص لثه شهرک غرب تهران

بررسی مسئله جراحی لثه و دلیل انجام آن

یکی از رایج‌ترین دلایلی که منجر به مراجعه افراد به متخصص لثه در شهرک غرب می‌شود، مسئله جراحی لثه است. افراد با شرایط خاص و بیماری‌های مربوط به لثه ممکن است که نیازمند جراحی لثه و پریودنتیت باشند و معمولاً بیمارانی که دچار عفونت‌های لثه شده‌اند، نیازمند جراحی لثه بوده و به کلینیک‌های دندانپزشکی مراجعه می‌کنند.

به این مدل از جراحی لثه در اصطلاح دندانپزشکی پریودنتال گفته می‌شود و زمانی اتفاق می‌افتد که بافت لثه قابلیت درمان ندارد.

توجه داشته باشید که در برخی مواقع خاص جراحی لثه به‌صورت سرپایی انجام می‌شود و از دلایلی که منجر به جراحی لثه می‌شوند، می‌توان به موارد و گزینه‌های زیر اشاره کرد. این موارد عبارت‌اند از:

  • • بروز بیماری‌های لثه بنا به دلایل عفونت و بیماری‌های مزمن
  • • تجمع باکتری‌ها و پلاک‌ها در ناحیه لثه بیمار
  • • مصرف برخی از داروهای خاص
  • • وجود انواع کیست و تومور در ناحیه لثه

متأسفانه برخی از افراد پس از شنیدن اصطلاح جراحی لثه دچار استرس و نگرانی می‌شوند و حتی مشاهده می‌شود که برخی مواقع افراد به دلیل ترس از جراحی درمان خود را پشت‌گوش انداخته و فراموش می‌کنند. در ادامه برایتان درباره ضرورت مراجعه به متخصص لثه شهرک غرب و هدف از عمل جراحی لثه خواهیم گفت، با ما همراه باشید. 

بررسی هدف اصلی از جراحی لثه توسط متخصص لثه در شهرک غرب

در واقع هدف اصلی از جراحی لثه بهبود بیماری‌های مربوط به لثه، دهان و دندان‌ها است و این عمل منجر به رسیدن به موارد زیر می‌شود:

مشکلات مربوط به جراحی لثه و خونریزی شدید که باید سریع به متخصص مراجعه کرد

پریودنتیت دندان‌ها چیست؟

پریودنتیت به‌نوعی از شدید‌ترین بیماری‌های لثه گفته می‌شود که لثه در وضعیت نامطلوبی قرار داشته و رفته‌رفته وضعیت آن بدتر می‌شود؛ بنابراین در شرایط مشابه مراجعه به متخصص لثه  از ضرورت و اهمیت بسزایی برخوردار است.

پیشرفت پریودنتیت لثه می‌تواند آسیب‌های جدی به لثه بیمار وارد کرده و به استخوان‌ها و لایه‌های زیرین لثه‌ها نیز نفوذ کند و در موارد خیلی حاد ممکن است منجر به جداشدن دندان‌ها از لثه شود.

این فضا به‌گونه‌ای است که با‌کتری‌ها و میکروب‌ها را به سمت خود جذب کرده و باعث شکل‌گیری انواع عفونت‌ها در ناحیه دهان و دندان شده و حتی ممکن است باعث لق شدن دندان‌ها نیز شود.

لازم به ذکر است که این قبیل از عفونت‌ها و پریودنتیت دندان‌ها نیازمند جراحی لثه فوری بوده و در صورت عدم درمان عواقب جبران‌ناپذیری را به همراه خواهند داشت. در ادامه این مقاله برایتان درباره انواع جراحی‌های لثه خواهیم گفت.

معرفی انواع جراحی‌های لثه

افرادی که به متخصص لثه شهرک غرب مراجعه می‌کنند در اکثر مواقع نیازمند جراحی لثه هستند. اگر دندانپزشک برای شما نیز جراحی لثه تجویز کرده است، باید بگوییم که هیچ جای نگرانی وجود ندارد.

ما در این بخش انواع جراحی‌های لثه را برایتان شرح داده و اطلاعات مفیدی در اختیارتان قرار می‌دهیم، این موارد از جمله مهم‌ترین نوع جراحی لثه محسوب می‌شوند:

طی پروسه درمان لثه توسط متخصص لثه شهرک غرب و بهبود بیماری

1. جراحی فلپ لثه یا FLAP SURGERY

این مدل از جراحی فلپ لثه به جراحی کوچک کردن پاکت اطراف لثه‌ها گفته می‌شود و هنگامی که بین دندان‌ها و لثه حالت فرورفتگی وجود داشته باشد و این فرورفتگی‌ها منجر به رشد میکروب و باکتری و از طرفی التهاب و عفونت شود، باید انجام شود.

به‌جرئت می‌توان گفت که افراد و بیماران مبتلا به آبسه لثه و پریودینتال عمیق که در معرض باکتری و عفونت‌های مختلف هستند باید جراحی فلپ لثه داشته باشند و این روش از جراحی مناسب‌ترین گزینه ممکن برای درمان این افراد است و طی جراحی کلیه جرم‌ها و پلاک‌های اطراف لثه و کلیه عفونت‌ها رفع می‌شوند.

لازم به ذکر است که عمل فلپ لثه شامل بلند کردن بافت‌های لثه و دندان‌ها شده و از تجمع تارتار جلوگیری می‌کند و پس از جراحی تمامی تارتارها خارج شده و محیط تمیز می‌شود تا لثه بهبود یافته و به سلامت اولیه خود برگردد.

 اگر در غرب تهران ساکن هستید و نیاز به جراحی لثه دارید توصیه ما برای شما عزیزان مراجعه به متخصص لثه شهرک غرب است و بهتر است که هر چه سریع‌تر به کلینیک دندانپزشکی شهرک غرب به مدیریت دکتر محسن حسینی مراجعه کرده و پروسه درمان خود را طی سریع‌ترین زمان ممکن و با بهترین کیفیت خدمات درمانی تکمیل نمایید.

2. عمل پیوند استخوان لثه

از دیگر عمل‌های جراحی لثه که باید توسط پزشک متخصص لثه انجام شود، می‌توانیم به عمل پیوند استخوان اشاره داشته باشیم. ازآنجایی‌که ریشه‌های دندان‌ها درون استخوان فک جوش خوره‌اند و اطراف ریشه‌ها بافت استخوان وجود دارد و باید این بافت در سلامت کامل باشد.

در برخی مواقع که به دندان‌ها آسیبی وارد می‌شود و یا مشکل و اختلالی در ریشه دندان پیش می‌آید، بیمار نیازمند پیوند استخوان لثه می‌شود. با انجام عمل پیوند استخوان لثه بافت جدید استخوانی که به‌شدت مستحکم است، جایگزین بافت لثه می‌شود.

توجه داشته باشید که برای عمل پیوند استخوان لثه باید بافت جایگزین از خود شخص و یا شخص دیگری گرفته شود. لازم به ذکر است که عمل پیوند لثه چندان دشوار نبوده و جای هیچ‌گونه نگرانی ندارد و  موجی حفظ و نگهداری ویژه دندان‌ها می‌شود.

3. جراحی لثه به‌منظور بازسازی بافت لثه

جالب است بدانید که برخی از افراد جراحی لثه به‌منظور بازسازی بافت لثه را با عمل پیوند استخوان لثه اشتباه می‌گیرند، درصورتی‌که کاملاً از هم مجزا هستند. بافت استخوان‌ها و لثه از هم متفاوت بوده و هرکدام موقعیت آناتومیکی خاصی دارند. در برخی مواقع که اختلالی در بافت لثه و استخوان پیش‌آمده و موجب مختل شدن کارایی دیگری شود، باید جراحی لثه به‌منظور بازسازی بافت لثه انجام شود.

توجه داشته باشید که در این عمل جراحی یک قطعه کوچک مش بین استخوان و لثه بیمار قرار می‌گیرد و وظیفه آن جلوگیری از رشد لثه در فضا و محل رشد استخوان است.

4. جراحی لثه به‌منظور افزایش تاج دندان‌ها

یکی از مشکلات رایجی که افراد دارند، مربوط به تاج کوتاه دندان‌ها است. این افراد وقتی لبخند می‌زنند فضای زیادی از لثه‌هایشان نمایان می‌شود که چندان خوشایند نیست. طی این جراحی متخصص لثه لبخند شخص را اصلاح‌کرده و تاج دندان‌های شخص را افزایش می‌دهد و به‌واسطه این عمل جراحی می‌توانید با نهایت اعتمادبه‌نفس همواره لبخند زیبایی به لب داشته باشید.

توجه داشته باشید که برای عمل جراحی لثه روش‌های متعددی وجود داشته و جراحی لثه با لیزر یکی از شایع‌ترین روش‌های جراحی است که برای رفع بافت‌های همبند آسیب‌دیده و رفع پریودنتال‌ها استفاده می‌شود.

از دیگر روش‌های عمل جراحی لثه می‌توان به پروتئین‌های تحریک بافت لثه نیز اشاره کرد که موجب بهبود لثه می‌شوند. در ادامه خواهیم گفت که پیش از مراجعه به متخصص لثه شهرک غرب و عمل جراحی چه اقداماتی باید انجام دهید.

اقدامات لازم قبل از جراحی لثه در شهرک غرب تهران

قبل از اینکه برای جراحی لثه توسط متخصص لثه آماده شوید لازم است که بادقت و حوصله کافی پروسه زیر را انجام داده و سپس با آسودگی خاطر برای جراحی اقدام کنید. این موارد مهم عبارت‌اند از:

جمع‌بندی و سخن پایانی

در این مقاله برایتان درباره ضرورت مراجعه به متخصص لثه در شهرک غرب اشاره کردیم. حال می‌دانید تفاوت دندانپزشک و متخصص لثه چیست و چرا باید به کلینیک‌های تخصصی لثه برای جراحی مراجعه کنیم.

خوشبختانه کلینیک دندانپزشکی دکتر محسن حسینی در شهرک غرب تهران خدمات جراحی لثه توسط متخصص و جراح لثه ارائه می‌دهد و با دریافت نوبت آنلاین از طریق سایت می‌توانید برای بهبود دهان و دندان خود اقدام کرده و فراموش نکنید که چهره شما با لبخند زیباست. باتوجه‌به مسائل دهان و دندان لبخند زیبای خود را از خودتان و دیگران دریغ نکنید.