کلینیک دکتر حسینی / بخش زیبایی / هرآنچه که باید درباره طراحی لبخند دیجیتال بدانیم

هرآنچه که باید درباره طراحی لبخند دیجیتال بدانیم


1400/11/20
0 دیدگاه

یک لبخند زیبا تاثیر بسیار چشمگیری بر آراستگی و زیبایی ظاهری افراد دارد. وقتی شما شروع به صحبت کردن می‌کنید، به صورت مداوم دندان‌ها و خط لبخندتان در معرض دید بوده و هرچه دندان‌های مرتب و سالمی داشته باشید، زیبایی شما نیز افزایش می‌یابد. یکی از راهکارهای موثر برای افزایش زیبایی دهان و دندان طراحی لبخند دیجیتال است.

حتما بارها درباره طراحی لبخند شنیده‌اید و تاثیرات معجزه‌آسای آن‌ را در اطرافیان خود مشاهده کرده‌اید. ما امروز در این مقاله سعی براین داریم که اطلاعات مفیدی در زمینه طراحی لبخند، در اختیارتان بگذاریم. اگر قصد استفاده از خدمات دندانپزشکی و زیبایی به ویژه طراحی لبخند دیجیتال را دارید، توصیه می‌کنیم تا پایان این مقاله همراه ما باشید.

طراحی لبخند دیجیتال چیست؟

Design   یا DSD  به طراحی لبخند به صورت دیجیتال گفته می‌شود. با پیشرفت تکنولوژی و امکان استفاده از ابزارهای مدرن دنیای تکنولوژی و دیجیتال خدمات دندان پزشکی نیز دستخوش تغییراتی مثبت بوده و به واسطه آن‌ها راهکارهای نوینی ارائه داده شده است.

برای طراحی لبخند دیجیتال از فناوری‌های دیجیتال استفاده شده و سپس بعد از انجام مراحل مختلف بنا به تشخیص پزشک به کمک روکش کردن دندان‌ها، ارتودنسی، کامپوزیت، لمینت و سایر روش‌های دیگر برای بهبود خط لبخند شما اقدام می‌کنند.

طراحی لبخند دیجیتال به کمک تجهیزات مدرن

چه افرادی نیازمند طراحی لبخند دیجیتال هستند؟

به واسطه روش درمانی طراحی لبخند شما دندان‌هایی ردیف و صاف، لثه‌هایی سالم و دندان‌هایی به رنگ صدف خواهید داشت. بنابراین افرادی که دندان‌های نامرتب داشته و به هنگام لبخند بخش زیادی از لثه‌های آن‌ها مشخص می‌شود و جلوه نامطلوبی ایجاد می‌کند، به طراحی لبخند دیجیتال نیاز دارند.

به واسطه این روش به صورت کاملا اصولی و دقیق طول دندان‌ها، ارتفاع تاج دندان، فرم لثه‌ها و سایر موارد دیگر به کمک کامپیوتر طراحی شده و سپس دندانپزشک  با روش‌های علمی برای ایجاد یک لبخند زیبا در چهره‌تان اقدام می‌کند.

چنانچه دندان‌های شما دارای مشکلات زیر باشند، می‌توانید برای دریافت خدمات طراحی لبخند به روش دیجیتال اقدام نمایید. این موارد عبارت‌اند از:

  • نامتقارن بودن شکل دندان‌ها:

اگر دندان‌های شما بیش از حد معمول درشت یا ریز باشند می‌توانید برای طراحی لبخند اقدام کنید.

  • غیرطبیعی بودن رنگ دندان‌ها:

چنانچه استعمال دخانیات و سیگار باعث تغییر رنگ دندان‌های شما شده باشد و یا رنگ دندان‌ها شما زرد و غیرطبیعی باشد با طراحی لبخند می‌توانید این مشکل را حل نمایید.

  • نامرتب بودن دندان‌ها:

دندان‌های برخی از افراد به صورت عقب و یا جلو رشد کرده و جلوه نامطلوبی به چهره و لبخند آن‌ها بخشیده است. این افراد به واسطه طراحی لبخند دیجیتال می‌توانند زیبایی ظاهر خود را چندین برابر کرده و اعتماد به نفس خود را بهبود ببخشند.

تاثیر مثبت طراحی لبخند بر چهره

بررسی مدل‌های طراحی لبخند دیجیتال

افرادی که تمایل به دریافت خدمات طداحی لبخند دارند، همواره به دنبال بررسی مدل‌های متنوعی از طراحی لبخند دیجیتال هستند. در این بخش از مقاله دو مورد از رایج‌ترین مدل‌های طراحی لبخند را برایتان شرح می‌دهیم که شامل موارد زیر می‌شوند:

۱.طراحی لبخند Natural  یا طبیعی

در این حالت داندانپزشک و جراح متخصص به واسطه لمینت و تغییر رنگ دندان به حالت طبیعی و ایحاد قوس یکسان در دندان‌ها لبخند شما را به صورت کاملا نچرال و طبیعی طراحی می‌کند.

افراد زیادی هستند که طرفدار ابن سبک از طراحی لبخند دیجیتال بوده و تمایل دارند که چهره‌شان همواره طبیعی به نظر برسد.

۲.طراحی لبخند Fashion  فشن

اگر بخواهیم یک مثال ساده برای طراحی لبخند Fashion  بزنیم می‌توانیم به لبخند بازیگران سینما و تلویزیون و سلبریتی‌های معروف اشاره کنیم. حتما بارها از تماشای لبخند زیبای این دسته از افراد به وجد آمده‌اید.

اگر دلتان می‌خواهد که دندان‌ها و طرح لبخندی شبیه به این قبیل از افراد داشته باشید، باید بگوییم که با روش طراحی لبخند Fashion   این امکان برایتان میسر بوده و می‌توانید دندان‌هایی خرگوشی، متقارن و قرینه با طرح و فرمی جذاب و خیره کننده داشته باشید.

مشاهده تغییر رنگ دندان پس از طراحی لبخند

بررسی روش‌های طراحی لبخند به واسطه کامپیوتر

زمانی که دندانپزشک از تکنیک طراحی لبخند دیجیتال استفاده می‌کند به کمک ابزارهایی که شامل کد کم، اسکنر دندان و نرم افزارهای ویژه دندانپزشکی می‌شود، در ابتدا لبخند شما را طراحی می‌کنند.

به واسطه این فناوری نوین تصاویری دقیق و سه بعدی از دهان و دندان‌های شما به ثبت می رسد و سپس دندانپزشک با بررسی‌های لازم تشخیص می‌دهد که از چه تکنیک‌هایی برای طراحی لبخند شما استفاده کنند.

روش‌های متعددی که از آن‌ها برای طراحی لبخند دیجیتال استفاده می‌کنند، شامل موارد زیر می‌شوند:

  • استفاده کردن از روش‌های لامینیت
  • انجام ارتودنسی و مرتب سازی و دندان‌ها
  • بلچینگ کردن و سفید کردن دندان‌ها
  • اقدام برای ایمپلنت برای جایگزین دندان‌های از دست رفته
  • انجام جراحی‌های زیبایی لثه و لیفت لثه
  • استفاده کردن از روکش‌های دندانی زیرکونیا
  • استفاده کردن از روکش‌های سرامیک برای ترمیم مشکلات وسیع دندان

معرفی خدمات دندانپزشکی برای طراحی لبخند دیجیتال

در این قسمت برایتان برخی از خدماتی که در جهت طراحی لبخند دیجیتال ارائه داده می‌شوند، معرفی می‌کنیم‌. این خدمات عبارت‌اند از:

۱. اصلاح کردن رنگ دندان‌ها

دندان‌های سفید و صدفی رنگ این قابلیت را دارند که چهره شما را چندین برابر زیبا د دلنشین‌تر کنند. دندانپزشکان به منظور اصلاح کردن رنگ دندان‌های از بلچینگ و لیزر و روکش‌ کردن دندان‌ها برای سفیدی و درخشش آن‌ها استفاده می‌کنند.

۲. پر کردن فضاهای خالی میان دندان‌ها

زمانی که شخصی یک یا تعدادی از دندان‌های خود را از دست می‌دهد، به مرور زمان دندان‌ها حرکت کرده و ممکن است فضاهای خالی میان آن‌ها ایجاد شوند. برای رفع این مشکل دندانپزشک از شیوه  ایمپلنت یا بریج دندان استفاده کرده و فضاهای خالی را پر می‌کند.

۳. اصلاح کردن ارتفاع دندان‌ها

برخی از افراد تمایل دارند که با طراحی لبخند دیجیتال جوان‌تر از سن واقعی خود به نظر برسند. دندانپزشک متخصص با افزایش طول دندان و طراحی لبخند با کامپیوتر به ویژه مثبت را به دندان‌های شما بخشیده و ارتفاع دندان‌های شما اصلاح شده و به حالت بهینه می‌رسند.

۴. بهبود زیبایی لثه

براساس قوانین موجود در طراحی لبخند حداکثر فاصله و ارتفاع لثه باید دو میلی‌متر از لبخند شخص باشد. برخی از افراد وقتی لبخند می‌زنند لثه آن‌ها به میزان زیادی مشاهده می‌شود. دندانپزشکان با توجه به روش‌‌های نوین قادر به حل این مشکل هستند.

جمع بندی و سخن پایانی

در این مقاله برایتان درباره طراحی لبخند دیجیتال گفتیم. حال می‌دانید که طراحی لبخند برای چه افرادی و با چه ویژگی‌هایی ضرورت دارد. همچنین با آگاهی کامل به روش‌های درمانی و دندانپزشکی می توانید برای دریافت خدمات طراحی لبخند اقدام کرده و لبخندی زیبا به خود و اطرافیان‌ خود هدیه کنید. کلینیک دندانپزشکی دکتر محسن حسینی با استفاده از به روز ترین تجهیزات توسط کارشناسان و متخصصان بخش زیبایی خدمات تخصصی در این زمینه ارائه می‌دهد. جهت دریافت مشاوره با کارشناسان ما در ارتباط باشید.


نوشته های مرتبط

نظرات کاربران


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *