کلینیک دکتر حسینی / بخش زیبایی / عمل زیبایی دندان خرگوشی برای سلیقه‌های مختلف

عمل زیبایی دندان خرگوشی برای سلیقه‌های مختلف


1400/11/28
0 دیدگاه
 • به نظر شما دندان خرگوشی زیباست یا خیر؟
 • از عمل زیبایی دندان خرگوشی به چه میزان اطلاعات دارید؟
 • آیا داشتن دندان‌های خرگوشی یک امتیاز محسوب می‌شود یا خیر؟

بدون شک زیبایی و منظم بودن دندان‌ها تأثیرات بسیار مثبتی به روی آراستگی ظاهری افراد داشته و در جوامع مدرن امروزی افراد بسیار به این مسئله توجه دارند. یکی از دغدغه‌هایی که افراد مراجعه کننده به دندانپزشکی‌ها دارند، داشتن دندان‌های خرگوشی است و معمولاً درخواست عمل زیبایی دندان خرگوشی دارند.

البته برخی از افراد که خود دارای دندان‌های خرگوشی هستند، از فرم آن‌ها رضایت چندانی نداشته و تمایل به برطرف کردن این مشکل دارند. ما در کلینیک دندانپزشکی دکتر محسن حسینی در شهرک غرب تهران آماده ارائه خدمات مورد نظر و متناسب با نیاز شما هستیم. فرقی نمی‌کند که خواستار عمل‌های زیبایی دندان خرگوشی هستید یا رفع آن.

با اطمینان به کادر درمان و پرسنل دندانپزشکی دکتر حسینی دندا‌ن‌های زیبا و موردپسند خود را خواهید داشت. در این مقاله نیز سعی بر دادن اطلاعات مفید در زمینه انواع دندان‌های خرگوشی و رفع یا ایجاد آن اطلاعات مفیدی برایتان ارائه می‌دهیم. برای آگاهی بیشتر با خدمات کلینیک دندان‌پزشکی در شهرک غرب تهران همراه ما باشید.

آشنایی با مدل دندان خرگوشی

حتماً بارها با افرادی مواجه شده‌اید که دندان‌هایی با فرم دندان‌های خرگوش دارند و حتی ممکن است خود شما جزء اشخاصی هستید که دارای دندان‌های خرگوشی هستند. دندان خرگوشی به حالتی از دندان‌های جلوییِ فکِ بالا گفته می‌شود که قدری بزرگ‌تر از سایر دندان‌ها و به سمت بیرون هستند.

اینکه دندان‌های خرگوشی یک امتیاز محسوب می‌شوند یا خیر کاملاً سلیقه‌ای است. البته لازم به ذکر است که فرم دندان‌های خرگوشی باید به‌گونه‌ای باشد که از حالت طبیعی و نرمال خارج نشود.

اگر از دندان‌های خرگوشی خود رضایت چندانی نداشته و این مسئله موجب کاهش اعتمادبه‌نفس شما می‌شود، هیچ جای نگرانی وجود ندارد زیرا با عمل زیبایی دندان خرگوشی می‌توانید برای رفع این مشکل اقدام نمایید و دندان‌های نرمال و طبیعی داشته باشید.

با اعتماد و اطمینان به پرسنل کلینیک دندانپزشکی دکتر حسینی در شهرک غرب تهران همواره لبخند زیبایی به چهره خواهید داشت.

در ادامه لازم می‌دانیم که برایتان درباره دلایل بروز حالت دندان خرگوشی بگوییم. مطالعه این بخش از مقاله را برای افراد علاقه‌مند با دندان خرگوشی و همچنین افرادی که در صدد رفع این مشکل هستید، توصیه می‌کنیم، با ما همراه باشید.

 

مقایسه اصلاح دندان‌های مدل دندان خرگوشی با صحیح‌ترین روش ممکن

بررسی دلایل بروز دندان خرگوشی

دلایلی مختلفی دست به دست هم می‌دهند که شخصی دندان‌های خرگوشی داشته باشد و ممکن است فرم دندان خرگوشی در نوجوانی و حتی بزرگسالی ایجاد شود. موارد زیر از جمله شایع‌ترین دلایل بروز دندان خرگوشی هستند، این موارد عبارت‌اند از:

1- وراثت و دلایل ژنتیکی

در اکثر مواقع ژنتیک و وراثت منجر به داشتن دندان خرگوشی می‌شود. متأسفانه برخی از افراد در بدو تولد مشکلات فک داشته و دندان‌های فک بالایی آن‌ها به نسبت بسیار زیادی جلو است. این قبیل از افراد در دوران بزرگسالی با مشکلاتی مواجه می‌شوند و یا ممکن است از فرم دندان‌های خود رضایت چندانی نداشته باشند.

افرادی که دارای فک ناصاف و کوچک‌تر از حد عادی هستند در اغلب موارد دندان‌هایی با فرم خرگوشی داشته و این ویژگی منجر می‌شود که چهره آن‌ها حالت عادی نداشته باشد. خوشبختانه برای رفع این مشکل عمل زیبایی دندان خرگوشی وجود داشته و به‌راحتی می‌توان فرم دندان‌ها را به‌واسطه تلاش‌ها و مهارت دندانپزشک و جراح متخصص تغییر داد.

2- مکیدن انگشت شست

اگر فرزندی 2 تا 4 ساله دارید، بهتر است که حواستان جمع باشد تا فرزندتان عادت به مکیدن انگشت شست نداشته باشد. این مسئله بسیار ساده می‌تواند منجر به داشتن دندان‌های خرگوشی شده و تأثیرات منفی به حالت دندان‌ها و فک کودک شما داشته باشد.

3- عارضه‌های دهانی

از دیگر دلایلی که منجر به داشتن دندان‌های خرگوشی در بزرگسالی و یا حتی کودکی می‌شود، وجود تومورها و کیست‌های دهان، فک و یا حتی وجود دندان‌های نهفته است. لازم به ذکر است که کلیه این موارد قابلیت درمان و بهبود داشته و می‌توان با عمل زیبایی دندان خرگوشی مشکل مربوطه را رفع کرد.

4- استفاده از پستانک

دندانپزشکان توصیه می‌کنند که از استفاده از پستانک برای فرزندان خود پرهیز کنید، زیرا این مورد درست مشابه مکیدن انگشت شست بوده و منجر به ایجاد فشار بر فک بالایی و در نتیجه داشتن دندان‌هایی با فرم دندان خرگوشی می‌شود.

5- داشتن دندان‌های نهفته

از دیگر عارضه‌هایی که منجر به داشتن دندان خرگوشی می‌شود داشتن دندان‌های نهفته و اضافی در فک است. این قبیل از دندان‌ها فضای لازم برای رشد دندان‌های اصلی را گرفته و در نتیجه دندان‌های شخص به فرم دندان خرگوشی در می‌آید.

6- رانش زبان

برخی از افراد عادات بدی مانند رانش زبان داشته و به هنگام غذا خوردن و یا صحبت کردن زبانشان بیش از حد ممکن به سمت جلو کشیده می‌شود و منجر به بروز مشکل و ناهنجاری‌های دندان خرگوشی می‌شود.

حال که با دلایل بروز دندان خرگوشی آشنا شده‌اید، لازم می‌دانیم که برایتان به شرح مفصل درباره روش‌های درمانی و عمل زیبایی دندان خرگوشی بگوییم.

داشتن دندان‌های صاف و بدون نقص به‌واسطه روش عمل زیبایی دندان خرگوشی

 

روش‌های عمل زیبایی دندان خرگوشی

موارد زیر از جمله رایج‌ترین روش‌های درمانی برای درمان مشکل دندان خرگوشی است. اگر شما نیز سعی در رفع مشکل دندان خرگوشی دارید می‌توانید از طریق روش‌های زیر اقدام نمایید‌. این روش‌ها عبارت‌اند از:

1- جراحی فک

افرادی که دوران بلوغ خود را پشت سر گذاشته‌اند برای رفع دندان خرگوشی باید عمل زیبایی دندان خرگوشی داشته باشند. در عمل جراحی فک کلیه ناهنجاری‌های فک شخص برطرف شده و دندان‌های او به سمت عقب هدایت می‌شوند.

2- انجام ارتودنسی

از دیگر راهکارهای مناسب برای رفع مشکل دندان خرگوشی استفاده از روش و شیوه موثر ارتودنسی است که به‌واسطه براکت و بریس‌های ارتودنسی این مشکل حل شده و دندان‌های جلویی به سمت عقب می‌روند.

اگر می‌خواهید از روش ارتودنسی برای عمل زیبایی دندان خرگوشی استفاده کنید توصیه ما برای شما عزیزان مراجعه به کلینیک دندانپزشکی در شهرک غرب توسط مدیریت دکتر محسن حسینی است.

با خدمات دکتر حسینی در کوتاه مدت مشکل دندان خرگوشی شما رفع می‌شود. موارد زیر از جمله روش‌های درمانی شایع برای ارتودنسی به‌منظور رفع مشکل دندان خرگوشی هستند. این موارد مهم عبارت‌اند از:

 • استفاده از بریس برای ارتودنسی

برای رفع مشکل دندان خرگوشی در کودکان و نوجوانان و رفع ناهنجاری دهانی آن‌ها معمولاً از بریس‌های ارتودنسی استفاده می‌کند و این روش همواره نتایج مثبتی را به همراه داشته است. برای استفاده از بریس دکتر ارتودنتیست از بریس‌ها و سیم‌های متصل شده به دندان‌های جلویی استفاده می‌کند تا این دندان‌ها به عقب کشیده شوند.

 • استفاده از گسترش دهنده کام بیمار

دندانپزشک متخصص برای استفاده از ارتودنسی جهت رفع دندان خرگوشی و عمل زیبایی دندان خرگوشی قادر به استفاده از روش گسترش کام است. در این روش به کمک ابزارهای مخصوص و پالاتال اکسپندرها و اتصال آن‌ها به بک بالا، فضای دندان‌ها و کام گسترش بافته و پس از طی طول درمان مشکل حل می‌شود.

 • استفاده از Invisaling برای رفع دندان خرگوشی

اگر مشکل دندان خرگوشی شما جزئی است نیازی به عمل زیبایی دندان خرگوشی نخواهید داشت و به روش ارتودنسی و Invisaling می‌توانید مشکل مربوطه را حل کنید. البته توجه داشته باشید که هزینه این روش درمانی نسبت به سایر روش‌ها گران‌تر است.

اگر انتخاب شما برای خدمات دندانپزشکی در شهرک غرب کلینیک دندانپزشکی دکتر محسن حسینی است، باید گوییم هیچ جای نگرانی از بابت هزینه‌ها و تعرفه‌های دندانپزشکی نخواهید داشت، زیرا کاملاً استاندارد و مقرون‌به‌صرفه هستند.

حال که با روش‌های درمان دندان خرگوشی آشنا شده‌اید و مطمئن شده‌اید که این عارضه قابل رفع است می‌خواهیم مطالبی برای علاقه‌مندان به دندان خرگوشی ارائه بدهیم. برای آشنایی با روش لمینت دندان خرگوشی در ادامه این مطالب همراه ما باشید.

بررسی روش درمان دندان خرگوشی توسط دندانپزشک متخصص در شهرک غرب

 

عمل زیبایی دندان خرگوشی به روش لمینت دندان خرگوشی

جالب است بدانید که لمینت دندان خرگوشی از جمله خدمات درمانی دندانپزشکی است که در سال‌های اخیر به‌شدت مورد استقبال افراد زیادی قرار گرفته است و روزانه افراد زیادی به کلینیک دندانپزشکی شهرک غرب تهران مراجعه کرده و خواستار لمینت دندان خرگوشی هستند.

برای انجام لمینت دندان خرگوشی لازم و ضروری است که فک شخص توسط دندانپزشک متخصص مورد بررسی قرار گرفته و حتی ممکن است شخص نیاز به عمل زیبایی دندان خرگوشی داشته باشد. توجه داشته باشید که لمینت دندان خرگوشی دارای مزایا و معایبی است و ما در ادامه این نقاط قوت و ضعف را برایتان شرح می‌دهیم.

بررسی مزایای لمینت دندان خرگوشی

موارد زیر از جمله مهم‌ترین مزیت‌های لمینت دندان خرگوشی محسوب می‌شوند، این موارد مهم عبارت‌اند از:

 • مقاومت بالای لمینت
 • ماندگاری بسیار بالای لمینت
 • داشتن طرح لبخند زیبا
 • عدم استفاده از مواد بی‌حسی در طول درمان
 • داشتن زیبایی طبیعی دندان‌ها
 • درد بسیار کم در طول درمان
 • طول درمان بسیار کوتاه مدت

البته استفاده از روش درمانی لمینت دندان خرگوشی معایبی نیز دارد. موارد زیر از جمله رایج‌ترین معایب این روش درمانی محسوب می‌شوند. این موارد عبارت‌اند از:

 • نیازمند مراقبت و رسیدگی بسیار بالا هستند.
 • عدم بازگشت پذیری دارند.
 • امکان تغییر رنگ و شکل وجود ندارد.
 • هزینه نسبتاً بالایی دارد.

بررسی مراحل انجام لمینت مدل دندان خرگوشی

مراحل انجام لمینت دندان خرگوشی به این صورت است که در ابتدا پزشک اسکنی از دندان‌ها و ساختار فک بیمار تهیه کرده و آن را مورد بررسی قرار می‌دهد تا راهکار مناسبی برای درمان دندان‌های بیمار بیابد.

در مرحله دوم اندازه دندان‌ها و روکش‌های آنها مورد بررسی قرار گرفته و برای ساخت آن‌ها اقدام می‌شود تا زمانی که روکش‌های دائمی لمینت دندان آماده شوند از روکش‌های موقت برای دندان‌های بیمار استفاده می‌کنند و پس از آماده سازی لمینت دائم درمان بیمار به‌صورت کامل انجام شده و دندان‌های خرگوشی آماده می‌شوند.

جمع‌بندی و سخن پایانی

در این مقاله برای افرادی که تمایل به عمل زیبایی دندان خرگوشی دارند درباره روش درمان این عارضه و علت‌های بروز آن گفتیم. همچنین اطلاعات مفیدی درباره روش درمانی برای افراد علاقه‌مند به داشتن لمینت دندان خرگوشی نیز ارائه دادیم. چنانچه شما عزیزان تمایل به استفاده از این قبیل روش‌های درمانی دارید، می‌توانید به کلینیک دکتر محسن حسینی در شهرک غرب تهران مراجعه کرده و از خدمات دندانپزشکی منحصربه‌فردی بهره‌مند شوید.


نوشته های مرتبط

نظرات کاربران


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *